Jak wybrać firmę piorącą tapicerkę?

Opublikowane przez WiP w dniu

Po czym poznać profesjonalną firmę piorącą tapicerkę?

Na rynku jest bardzo duża konkurencja wśród firm oferujących pranie tapicerek. Zauważyłem, że wiele z nich przebija się niskimi cenami, aby tylko zdobyć klienta. Widzę, że dla klienta cena usługi, też jest bardzo ważna. Rozumiem jedną i drugą stronę, bo przecież firma bez klientów zbankrutuję, a klient może szukać oferty w przedziale cenowym, który sobie założył. Ja podchodzę do swojej pracy w sposób profesjonalny, tzn. zgodny z wiedzą, którą posiadłem na różnego rodzaju szkoleniach branżowych. Ta wiedza pozwala mi określić, czy materiał który mam wyprać jest syntetyczny, a może naturalny np. bawełniany, czy też jest to wełna, jedwab. Możesz teraz pomyśleć, a co za różnica, przecież i tak do odkurzacza wlewasz wodę i dodajesz proszek. No niby tak, ale trzeba wiedzieć jaki proszek. Masz kanapę do wyprania z miękkiej alcantary, pluszu, weluru lub innego miękkiego materiału? Chcesz, aby po praniu tapicerki była nadal miła i przyjemna? To nie pozwól jej wyprać preparatami zasadowymi. W tym przypadku pranie kanapy należy wykonać środkami o Ph zbliżonym do neutralnego i płukać z kolei o Ph kwaśnym. Masz tapicerkę syntetyczną, na której są plamy pozostawione po jedzeniu Twoich dzieci (mleko, soki, czekolada itp.) to trzeba użyć środków z enzymami, które uwolnią Cię od tych plam. Nie daj Boże jest to jeszcze jasna tapicerka! Nie ma obawy, bo mogę zastosować środki z aktywnym tlenem oraz wybielaczami optycznymi, dzięki którym Twoja tapicerka powróci do pierwotnego koloru. To jest tylko kawałek mojej wiedzy dotyczącej profesjonalnej chemii i jak ją zastosować w praniu tapicerki.

Czy myślisz, że zawsze wiem z jakim materiałem ma do czynienia?

Nie, ale jeżeli mam wątpliwości to mogę zrobić test spalania materiału lub test stabilności kolorów przed wykonaniem prania kanapy.

Profesjonalną firmę piorącą tapicerki poznasz też po sposobie pracy. Z pewnością masz pralkę i ustawiasz różne programy prania. W mojej jest np., odplamianie, pranie wstępne, płukanie itd. Pranie tapicerki wygląda podobnie:

  • Odkurzanie, żeby pozbyć się luźnego brudu i kurzu.
  • Odplamianie odpowiednimi odplamiaczami.
  • Namoczenie materiału silnym środkiem piorącym tzw. Pre-spray.
  • Pranie mechaniczne czyli wtarcie pre-spray za pomocą szczotki, szorowarki.
  • Płukanie za pomocą odkurzacza piorącego – ekstraktora.

W razie potrzeby można powtórzyć proces odplamiania i znów płukania. Po zakończeniu
tych procesów ja jeszcze suszę tapicerki za pomocą specjalnego osuszacza Dri Pod, który znacząco przyśpiesza proces wysychania materiału.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy wybrałeś fachowca do prania swojej kanapy to zapytaj go przed usługą:

  1. Czy odkurza przed praniem?
  2. Czy stosuje pre- spray?
  3. Jakim Ph pierze wełnę ?

Jeżeli uzyskasz dobre odpowiedzi na te trzy pytania, to jest duże prawdopodobieństwo, że jest to osoba, która zna się na swojej pracy. Na koniec pamiętaj, że nie ma cudotwórców i plamy nie zawsze schodzą. Jest to uzależnione od kilku czynników, często niezależnych od firmy piorącej.

Call Now Button