Ile kosztuje pranie kanapy?

Opublikowane przez WiP w dniu

Gdy jako klient, decyduję się na jakąś usługę, to chciałbym wiedzieć ile mnie będzie kosztować . Z punktu widzenia klienta rozumiem to, jak najbardziej. Gdy do mnie dzwonisz i pytasz ile kosztuje pranie kanapy, to uwierz mi, jest trudno powiedzieć np. 150zł.

To jest jak z fryzjerem. Ja idę i płacę w męskim 20zł, a moja żona w damskim 200zł. Przecież  fryzjer to fryzjer. Jest różnica, gdy ja golę się maszynką na tzw. glacę i widać, że nie mam włosów, a moja żona wyda 200zł i jakoś nie widzę tak diametralnych zmian na jej głowie. Więc o co tu chodzi?  Jak zwykle o szczegóły.

Pranie tapicerki to proces uzależniony od wielu czynników, więc wycena jest od nich zależna. Jeżeli zależy ci na szybkiej wycenie prania kanapy to przygotuj się na kilka pytań :

Jak duża jest kanapa?  Najlepiej, żebyś znał wymiary.

Jaki jest kształt kanapy? Ile jest miejsc siedzących? Jeżeli nie znasz wymiarów, to te dane pomogą w wycenie. Kształt kanapy L czy U?

Czy są dodatkowe poduszki ?

Czy do wyprania jest też część rozkładana do spania?

Z jakiego materiału wykonana jest kanapa? Są materiały „plamoodporne”, które jak się zabrudzą trudno jest wyprać i dłużej trwa pranie tapicerki. Są materiały delikatne np. plusz, alcantara i inne, które pierzemy  w inny sposób i różnymi preparatami chemicznymi.

Jaki jest stopień zabrudzenia ? Jakiego pochodzenia są plamy na tapicerce np. mazak, mleko, cola, wino, kawa?

Czy materiał już był zapierany jakimiś środkami?

Gdy poznam te dane, wtedy jestem w stanie określić przedział cenowy w jakim może być wykonane pranie kanapy. Chcę, żebyś wiedział, że ostateczna cena uzależniona jest również od czasu w jakim zrobię pranie tapicerki. Zatem cena może się różnić od wyceny telefonicznej. I na koniec pytanie: jakiego fryzjera wybierasz?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button